fotografia produktowa
fotografia kulinarna
fotografia reklamowa
 

Palce lizać

 

Prowadzisz restaurację a twoje potrawy wyglądają lepiej w rzeczywistości niż na twojej stronie www? Potrzebujesz perfekcyjnych zdjęć do swojego menu? Chcesz umieścić zdjęcie swoich potraw na opakowaniu? Próbowałeś robić zdjęcia sam ale wciąż im czegoś brakuje? Inni fotografowie zawiedli?  
W takim razie nie musisz już dalej szukać. Smacznego!

Fotografia kulinarna rządzi się własnymi prawami. Pierwszym z nich jest perfekcja. 

 

Nie da się wykonać dobrych zdjęć potraw mając na to mało czasu i byle jakie jedzenie. Często potrawy przygotowują kucharze konkretnej restauracji bezpośrednio przed rozpoczęciem zdjęć, używając wyłącznie świeżych i natychmiast rwanych produktów, na przykład bazylii czy pomidorów. Aby wykonać dobre zdjęcia potraw potrzeba też całej masy rekwizytów - nowoczesnych noży, nie porysowanych sztućców, nowoczesnych talerzy. 

Ustawiając plan zdjęciowy pod fotografię kulinarną nierzadko korzysta się z 10 - 12 lamp (dla przykładu w typowym portrecie fotograficznym wystarczą 2-3 lampy), dodatkowo korzysta się z odbłyśników (np. z folii aluminiowej) ustawionych pod potrawami. Wszystko po to, aby kuleczka winogron czy listek sałaty odbijał perfekcyjnie światło i wywoływał u oglądającego natychmiastowe wrażenie "zjedz mnie !" 

Wreszcie fotografia kulinarna to umiejętność przeniesienia fotografowanej barwy na druk. W końcu zdjęcia trafią finalne do menu albo na opakowanie i tam mają prezentować się wyśmienicie. Czy zdarzyło ci się, że piękna fotografia jaką otrzymałeś od fotografa na e-mail na wydrukowanym menu wyglądała okropnie? Wypróbuj fotografie FDESIGN a gwarantujemy, że gdy zobaczysz zdjęcie wydrukowane w menu, zechcesz je natychmiast pożreć!