PROJEKTOWANIE OPAKOWAŃ

Zajmujemy się projektowaniem opakowań i brandingiem

Jesteśmy kreatywną agencją brandingową. Specjalizujemy się w brandingu, packagingu i grafice użytkowej.

Wymyślimy dla ciebie markę produktu, sposób jej komunikacji z odbiorcą i zaprojektujemy opakowanie.

Ponadto służymy doradztwem strategicznym w pełnym zakresie procesu twórczego aż po sam druk.​

Dobry design oznacza jedno: czysty zysk.

Dlatego zaprojektujemy wygląd Twojego produktu tak, aby jak najlepiej spełniał oczekiwania rynku i aby jak najlepiej się sprzedawał.

Możemy stworzyć nową markę, nazwę, logotyp i identyfikację wizualną. Zadbamy o wygląd na półce poprzez kreację opakowania. Jeżeli masz nowy pomysł na swoja markę, to wykonamy rebranding.

Powyżej widziałeś portfolio, będące niewielkim wycinkiem naszej pracy; Tak naprawdę, stworzyliśmy przeszło dwa tysiące opakowań produktów rynkowych, które codziennie spotykasz w sklepie. Packaging to nasz żywioł.

Kalendarzyki, wizytówki i inne ładne gadgety zostawiamy innym, a sami mozolnie ślęczymy godzinami nad jakimiś pozornie mało istotnym elementem. Nad jakąś literką albo malutkim rysuneczkiem. Tylko po to, aby Twoje opakowanie oczarowało rynek.

Skoro doczytałeś aż dotąd, znaczy to, że zapewne potrzebujesz zaprojektować jakieś opakowanie. Chcesz, aby było ładne, niebanalne i równie dobre jak konkurencji. Ale możesz śmiało pójść o krok dalej – stworzyć artwork znacznie lepszy niż mają inni. Podkreśl wyjątkowość swojego produktu i zapakuj go w równie wyjątkowe pudełko… Jedyne, co w tym celu potrzebujesz, to doświadczony partner, który stworzy wygląd opakowania dokładnie taki jak chcesz.

BRANDING

Projektowanie marki

Masz pomysł na produkt rynkowy. Wiesz, że będzie to hit. Brakuje Ci tylko jednego – profesjonalnej otoczki wizualnej, która odróżnia produkty drogie od tanich. Potrzebujesz nazwy, logo i całego pomysłu na komunikowanie się marki z odbiorcą. Wspaniale! Jesteśmy od tego, aby Twój pomysł wreszcie przemówił do odbiorcy i powiedział jaki jest świetny!

PACKAGING

Projektowanie opakowań

Wprowadzasz na rynek nowy produkt i potrzebujesz ubrać go w jak najładniejsze „szaty”? Chcesz aby twoje produkty miały piękny, niebanalny i nowoczesny look? Twój dotychczasowy produkt opatrzył się już nieco klientom i czas na odświeżenie wizerunku? A może chcesz po prostu jednorazowo zaprojektować grafikę etykiety? Dobrze trafiłeś…

MARKETING STRATEGY & SOLUTION

Consulting przy wprowadzaniu produktu na rynek

Masz produkt, pomysł ale zastanawiasz się w którym kierunku iść ze sprzedażą? Nie jesteś pewien, jak kreować wartości wokół swojego produktu, firmy czy usługi, aby trafić do właściwej grupy docelowej? Zastanawiasz się nad rebrandingiem produktu, ale boisz się nie stracić dotychczasowych odbiorców? Szukasz doradztwa marketingowego, kogoś z zewnątrz, kto chodnym okiem podpowie co zmienić, aby produkt sprzedawał się jeszcze lepiej? Wspaniale – od tego własnie jesteśmy. 

Doświadczenie

Różne firmy powierzyły nam zaprojektowanie ponad dwóch tysięcy opakowań, które codziennie spotykasz w sklepie: produkty spożywcze, pet food, kosmetyki, car care, dania gotowe, chemia gospodarcza, czekoladki, lekarstwa, alkohole, piwo… To najlepsza i najważniejsza gwarancja dla Ciebie. 

Sprawdzanie poprawności opisów na opakowaniu

Do Twojej dyspozycji jest pełna pomoc przy przygotowaniu składów, tekstów i opisów na opakowanie, aby było zgodne z obowiązującymi normami prawnymi. Sprawdzamy poprawność zapisów, a w przypadku produktów spożywczych składników i alergenów. W przypadku farmaceutyków są to wymogi stawiane ulotkom, zapisom ZDS, systemowi Braille’a itd. Ponadto sprawdzane są kody kreskowe i kody QR. Jako jedni z nielicznych sprawdzamy poprawność tłumaczeń technicznych na opakowaniach przeznaczonych na rynki angielsko- i niemieckojęzyczne. 

Znajomość rynków

Wypróbowali nas już klienci z Polski, Anglii, Niemiec, Czech, Rosji, USA, Szwecji i Chin… Znamy trendy i wymogi różnych rynków.

Tworzenie etykiet specjalnych

Etykiety logistyczne GS1 to wymóg wielu sieci handlowych i bolączka wielu mniejszych firm. Dzięki posiadanym narzędziom jako jedyni oferujemy Ci niskonakładowe opracowanie etykiet logistycznych.  Zamów u nas opracowanie etykiet systemu GS1 oraz etykiety zgodne z GHS na produkty niebezpieczne – nawet od jednej sztuki!

Projektowanie opakowań pod flexo

Projektujemy opakowania pod wszystkie techniki drukarskie: offset, flexo, roto, litografię, offset mokro-mokry, maszyny cyfrowe, puszki alu, plastikowe tuby, małonakładowe pudełka z kartonu introligatorskiego i pewnie jeszcze parę innych.

Opłacalne rozwiązania

Dobry artwork, dobry branding i dobra komunikacja wizualna dają dobrze zaprojektowanie opakowanie. Projekt opakowania w około 70 procentach wpływa na decyzję zakupową konsumenta. Dzięki temu opakowanie jest najtańszą formą reklamy. Projektowanie opakowań u nas po prostu się opłaca: Oszczędzasz czas i pieniądze. Nieważne, czy w grę wchodzi ekskluzywne pudełko bomboniery ze złoceniami i tłoczeniem, czy też zwykła kolorowa etykieta; Finalnie dostajesz ładną rzecz, która będzie się dobrze sprzedawać – generując czysty zysk. 

Projektujemy opakowania skomplikowane i awangardowe, ale czasami zupełnie proste i zwyczajne. Po prostu projektujemy je takie, jak chcesz.

Wiemy jedno: zaprojektowanie wizerunku nowego produktu to zawsze dla inwestora trudna decyzja. Czy produkt przyjmie się na rynku? Czy nazwa nie jest zablokowana przez konkurencję? W którą stronę pójść z produktem? Naszą rolą jest uczynić odpowiedzi na te pytania choć troszkę łatwiejszymi. Dlatego współpraca z inwestorem musi polegać na tym, żeby zrobić dokładnie to, czego chce.

Często zdarza się, że ktoś przychodzi po opakowanie nie mając jeszcze wymyślonego brandu, logo czy nawet nazwy produktu. Nie szkodzi. Od tego właśnie zaczynamy. Zarówno nazwa produktu, jak i koncepcja logotypu i opakowania są zawsze tworzone wspólnie z koncepcją pierwszego wzoru opakowania – lidera linii. Dzięki temu nie ma niespodzianek, że coś potem źle się komponuje.

W sytuacji, gdy projektowanych będzie kilka opakowań z tej samej linii, różniących się niewielkimi detalami (np smakiem, językiem, gramaturą) najpierw opracowuje się opakowanie wzorcowe, tzw. lider linii. Dopiero po jego pełnym zaakceptowaniu następuje konwersja idei na pozostałe indeksy. Oczywiście wtedy te pochodne opakowania są o wiele tańsze, gdyż do ich opracowania potrzeba o wiele mniej czasu.

Wyznajemy zasadę, że do danej firmy powinna być przypisana jedna osoba. Jest to gwarancją, że każdy następny projekt będzie spod tej samej ręki, co pozwoli uzyskać klientowi spójność kreacji. To bardzo istotne. Zdaniem wielu spójność jest obecnie najbardziej istotną cechą wizerunku.

O tym, że produkt będzie po prostu ładny, decyduje nie tylko warstwa artystyczna projektu czy podejście do klienta; Tak samo ważne są szczegóły jego dopracowania, czyli żywe kolory, czytelność tekstu, jakość grafiki i dopasowanie do konkretnej techniki druku. Kluczowym elementem jest tu dokładność pracy oraz doświadczenie. Powierzając nam swój produkt otrzymujesz pewność, że działasz z ludźmi, którzy robią to nie pierwszy raz. I zrobią wszystko, aby twój nowy brand olśnił kupujących.

Zapraszam!